ביטוח חיים

מתוך Crohnsandcolitis

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ביטוח חיים נותן פיצוי כספי במקרה והמבוטח נפטר. מטבעו, הביטוח נועד לדאוג לשארים של המבוטח או לגופים אחרים עבורם המבוטח הוא בעל ערך כספי גבוה (כדוגמת בנק הנותן משכנתא למבוטח ומבקש להבטיח את החזרת הכספים), ולא למבוטח עצמו. הביטוח בא לעיתים ביחד עם ביטוח אבדן כושר עבודה או במסגרת ביטוח פנסיה וביטוח מנהלים.

ברוב הביטוחים המבוטח נדרש למלא הצהרת בריאות בשעת עשיית הביטוח. הסתרת האמת על מצבו הבריאותי של המבוטח בהצהרת הבריאות, בנוסף על היותה עבירה, עלולה לשמש עילה לחברת הביטוח שלא לשלם את הכספים בשעת קרות מקרה הביטוח, ולכן אינה מומלצת מכל וכל. מדרך הטבע, בשל המחלה חברות ביטוח עלולות להירתע מלבטח את החולה, או לחילופין לדרוש מחיר (פרמיה) גבוה יותר או להחריג את המחלה (להוציא מהביטוח מקרי מוות הקשורים במחלה). לצערנו, במחלות שלנו סיבוכים אפשריים רבים, כדוגמת סרטן, והביטוח עלול להפוך חסר ערך עם החרגת המחלה.

לאחרונה קיים ביטוח חיים חדשני בשוק, המוצע על ידי שתי חברות ביטוח שונות. הביטוח מכסה גם מחלות קיימות (כל מחלה), החל משלוש שנים מיום עשיית הביטוח (+עד חודש), ויקר יותר מביטוחים רגילים. הביטוח מוצא ע"י:

  • ביטוח חיים לכל אחד של חברת כלל, עד 350,000 ש"ח. ניתן לעשות ישירות בחברה ואין צורך בסוכן או בתשלום עמלות לסוכן.
  • ריסק ללא חיתום של חברת איילון, עד 400,000 ש"ח. נעשה רק דרך סוכן.

העלות לאדם בן 30 היא בסביבות 250 ש"ח לחודש, לעומת כ-90 ש"ח בהצעה זולה יחסית לאדם בריא (דרך מקום העבודה). כדאי לבדוק אם מצבכם מאפשר עיסקה טובה יותר בביטוח "רגיל".

אפשרות אחרת היא להצטרף לביטוח חיים קולקטיבי. לדוגמא, דרך מקום העבודה ניתן לעיתים להצטרף לקרן פנסיה עם כיסוי מלא (גם למחלות קיימות) לאחר חמש שנים מתחילת הביטוח (אם מספיק עובדים מבוטחים באותה קרן פנסיה), ובמקרה כזה הפנסיה מכסה גם אובדן כושר עבודה לאחר חמש שנים.

ראו גם

קישורים חיצוניים


כלים אישיים

sl
דומיין בעברית  דומיין  דומין  תוכנה לניהול  קשרי לקוחות  CRM, ניהול קשרי לקוחות  דומין בעברית  פורומים  ספרדית  גיבוי